Нейропсихологічний центр на Голосіїво
PSYMED

Когнітивно-поведінкова терапія

Когнітивно-поведінкова терапія

Незалежно від статі і віку кожен з нас може опинитися в такій ситуації, коли без допомоги психотерапевта впоратися з виниклою проблемою складно. Одним з методів терапії, який допомагає знайти вихід із, здавалося б, безвихідних ситуацій, є когнітивно-поведінкова терапія.

В даний час когнітивна терапія застосовується у всьому світі в якості єдиного або додаткового виду лікування багатьох розладів.

Метод адаптований для роботи з пацієнтами всіх вікових груп, від дошкільнят до літніх людей.

Методика полягає в тому, що наші думки, переконання, припущення, очікування, побоювання керують поведінкою, почуттями і емоційним станом. Може бути і зворотна залежність. Такими взаємодіями стабілізуються психічні системи. І якщо вдається змінити одну сторону взаємодії, тоді у взаємозалежних системах інша сторона повинна теж змінитися. Цей принцип знаходить відображення в багатьох методах поведінкової психотерапії: пацієнти під керівництвом психотерапевта успішно навчаються вести себе більш впевнено або не боятися складних для них ситуацій, і в підсумку дійсно зростає почуття впевненості або зменшується страх в таких ситуаціях. Когнітивна її частина полягає в тому, що виявляються патогенні, тобто. Е. Неадекватні, думки, переконання, припущення, очікування, які передують патологічним (неадекватним) почуттям (депресії, страху) або поведінки. Думки проявляються різними способами - в розмові, систематичних записах (спеціальні щоденники) думок, почуттів, поведінки, подій, в конфронтації, рольовій грі та ін. Патогенні, неадекватні думки психотерапевт змінює за допомогою сократівско діалогу і шляхом порівняння з реальністю, представленої і описаної самим пацієнтом. Ефективність когнітивної психотерапії по Беку вивчалася з 1977 р в 16 дослідженнях на високому науковому рівні і з великим успіхом. Терапія тривала від 4 до 24 тижнів; в 7 дослідженнях проводили менше 10 занять. 

Ефективність методу підтверджена численними контрольованими дослідженнями при лікуванні:

  • Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР)

Це невроз нав'язливих станів. При ОКР у людини мимоволі з'являються нав'язливі, що заважають або лякаючі думки (так звані обсессии). Він постійно та безуспішно намагається позбутися від викликаної думками тревоги за допомогою настільки ж нав'язливих і утомливих дій (компульсій). 

  • Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)

Важкий психічний стан, який виникає в результаті одиничної або повторюваних психотравмуючих ситуацій, як наприклад, участь у військових діях, важка фізична травмасексуальне насилля,, либо угроза смерти.

  • Депресія

Психічний розлад характеризується зниженням настрою та втратою здатності відчувати радість, порушеннями  мислення (Негативні судження, песимістичний погляд на те, що відбувається), рухової загальмованістю. При депрессии снижена самооценка, спостерігається втрата інтересу до життя і звичної діяльності.

  • Сексуальні розлади

Порушення спрямованості і виразності статевого потягу. До них відносяться: гіперсексуальність; розлади ерекції, еякуляції; фригідністьвагинизм, а також багато інших змін в статевій сфері. Сексуальні розлади можуть бути уявними або реально існуючими, а їх витоки криються, як правило, в психологических проблем.

  • панічний розлад

що мають спонтанне виникнення панічні атаки від декількох разів на рік до декількох разів на день і очікуванням їх виникнення. Характерною рисою розлади є повторювані напади різко вираженою тривоги (паніки), які не обмежені будь-якої особливої ​​ситуацією або комплексом обставин і, отже, непередбачувані.

  • Іпохондричний розлад

Ипохондрия представляет собой необоснованное беспокойство человека о своем здоровье, которое сопровождается навязчивыми мыслями о наличии у него тяжелой или неизлечимой болезни.

  • Розлад особистості

Характеризується стійким порушенням в думках, почуттях і діях. Багато людей мають свої особливості. Однак іноді чиєсь поведінку і особистісні характеристики настільки сильно відрізняються від загальноприйнятих, що це викликає роздратування. Виникають проблеми, від яких страждають і самі люди з розладами особистості, і їх оточення. Якщо розлад особистості робить сильний тиск на повсякденне життя, виникає необхідність в кваліфікованої психологічної допомоги.

  • Соціофобія

Характеризується сильним необгрунтованим страхом і тривогою перед різноманітними соціальними ситуаціями: ситуаціями спілкування з іншими людьми, зустрічі з іншими людьми, необхідність говорити, публічно виступати і т. п.

  • Расстройства приема пищи (анорексия, булимия)

При розладах прийому їжі є виражена схильність до переїдання, в деяких випадках хворі використовують крайні заходи, що сприяють зменшенню ваги. Наприклад, людина викликає блювоту, або приймає препарати, що пригнічують почуття апетиту. Деякі починають зловживати проносними засобами, аби позбутися зайвих кілограмів. В першу чергу, такі прояви стають помітні членам сім'ї, які звертаються за допомогою до фахівців, помічаючи, що хворий втрачає вагу, відмовляється від їжі, постійно викликає у себе блювоту. До основних ознак розладу прийому їжі можна віднести побоювання пацієнта розтовстіти, а також постійні зусилля, пов'язані з контролем ваги. Зазвичай, це суворі дієти, підвищене фізичне навантаження, і інше.

  • Проблеми у відносинах

Чи не думають однаково з багатьох питань і проблем; погано розуміють почуття партнера; кажуть слова, які дратують; часто відчувають себе нелюбимими; не звертають уваги на партнера; відчувають незадоволену потребу в довірі; відчувають потребу в людині, якій можна довіритися; рідко роблять компліменти один одному; бажають більшої любові.

Формат работы – таіндивідуальна психотерапія
Записатись на консультацію можна:

зателефонувавши нам:

+38 (095) 362 72 05

 

Ми обовʼязково звʼяжемось з Вами та запросимо до нас!

Де знаходиться наш Нейропсихологический центр PSYMED, можна дізнатися на сторінці Контакти

error: Content is protected !!